Fizykoterapia

Zabiegi » Fizykoterapia

  • galwanizacja.JPG

    Elektroterapia

    (inaczej elektrolecznictwo) - dziedzina fizykoterapii (lecznictwa fizykalnego) zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.

  • krioterapia.jpg

    Krioterapia

    Zabieg fizykoterapeutyczny polegający na stosowaniu skrajnie niskich temperatur w celach leczniczych. Czynnikiem chłodzącym w zabiegach tych jest ciekły azot, dwutlenek węgla lub nadmuch zimnego powietrza. U wylotu dyszy aparatu z ciekłym azotem temperatura waha się w granicy 100-180’C. Podczas oziębiania stawów zalecane są ruchy czynne w kończynie.

  • laseroterapia.jpg

    Laseroterapia

    Zabieg ten polega na stymulowaniu chorobowo zmienionych tkanek promieniowaniem laserowym. Jest to sztucznie wzmocnione światło oddziałujące na elementy komórkowe.

  • magnetoterapia 00.jpg

    Pole magnetyczne

    Pole magnetyczne (magnetoterapia) to zabieg fizykalny, polegający na zastosowaniu wolnozmiennego pola magnetycznego. Przenika ono w całości przez całe ciało, w następstwie uruchamiając różnego rodzaju procesy komórkowe.

  • fonoforeza 01.jpg

    Ultradźwięki

    Jest to zabieg ultradźwiękowy, podczas którego wprowadza się do tkanek środki farmakologiczne (żele, maści, kremy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym itd.) Ultradźwięki to drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej niż 20 kHz. W wyniku przejścia fali ultradźwiękowej do tkanek, dochodzi do powstawania w nich ciepła oraz do zjawiska określanego mikromasażem.